Dorota's Katende African Adventure SAFARI & LEISURE- Manyara, Tarangire, Ngorongoro, Eyasi, Zanzibar

Poczuj rytm Afryki w swoim sercu! Odkryj skarby Tanzanii z Dorotą Katende. Przeżyj siedem niesamowitych dni na safari wśród dzikich zwierząt i dziewiczej afrykańskiej przyrody, a potem siedem dni pod zanzibarskimi palmami, w pełnym słońcu i turkusach Oceanu Indyjskiego

PROGRAM

DZIEŃ 1 LOTNISKO KILIMANDŻARO – MTO WA MBU
Przylot na lotnisko Kilimandżaro i przejazd do miejsca noclegu w miejscowości Mto wa Mbu (ok. 160 km). Tam czas na zakwaterowanie w pokojach, zapoznanie się wszystkich członków wyprawy oraz trzydaniowa kolacja.
DZIEŃ 2 MTO WA MBU
Po śniadaniu wycieczka do wioski masajskiej Mto wa Mbu, która przez to, że od lat była tradycyjnym miejscem spotkań Masajów, rozrosła się do wsi liczącej ok. 10 000 mieszkańców. Zobaczymy tam liczne tradycyjne chaty masajskie i małe sklepiki dukas. Pójdziemy na trzygodzinny spacer po wiosce i jej okolicach, aby podejrzeć życie lokalnych mieszkańców. Po powrocie do hotelu będzie czas na odpoczynek i kąpiele w basenie. Na uczestników wyprawy czekać będzie trzydaniowa kolacja.
DZIEŃ 3 JEZIORO MANYARA
Poranny przejazd przez sawannę na koniec jeziora Manyara. Będziemy tam mieć niepowtarzalną okazję do obserwowania żerujących pelikanów i różowych flamingów, przed autem mogą nam przebiegać guźce, zobaczymy także hipopotamy, które chowają się przed słońcem w licznych rzekach wpływających do jeziora. Mając szczęście dostrzeżemy lwy wspinające się po drzewach oraz stada słoni, a przynajmniej ślady ich obecności, w postaci zniszczonych drzew i roślin – dorosłe słonie zjadają dziennie 250kg roślin i piją ok. 80 litrów wody.
DZIEŃ 4 NGORONGORO
Po śniadaniu jedziemy do rezerwatu Ngorongoro – ściśle chronionego afrykańskiego obszaru, gdzie nic nie może być zmieniane przez działalność człowieka, wszystko musi pozostać naturalne, takie, jakim jest. Wjedziemy do ogromnego, głębokiego na 800 metrów krateru, gdzie będziemy mieć okazję obserwować tysiące różnych zwierząt, a wśród nich między innymi lwy, stada zebr, gnu, antylop, rodziny słoni i żyraf. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję do sfotografowania tych pięknych afrykańskich stworzeń. Ponadto będziemy mieć szansę spotkać wypasające się na równinach nosorożce oraz gepardy i lamparty wspinające się po drzewach w poszukiwaniu miejsca na drzemkę. Miejsca, które odwiedzimy, przez setki lat służyły Masajom do wypasu bydła.
DZIEŃ 5 JEZIORO MANYARA
Dziś czeka nas kolejny ciekawy i pełen wyzwań dzień. Pojedziemy na wycieczkę rowerową górską trasą prowadzącą do delty Parku Jeziora Manyara. Wycieczkę rozpoczynamy w wiosce Mto wa Mbu i będziemy jechać przez pola, aż do jeziora Manyara. Podczas przejazdu będziemy mieć okazję spotkać liczne antylopy, hipopotamy, flamingi, pelikany oraz obserwować napotkanych po drodze mieszkańców afrykańskich wiosek. Odwiedzimy też prawdziwy dom masajski i spróbujemy Mbenga – naparu ziołowego lub Mgando – tradycyjnego napoju pitego przez Masajów na śniadanie, przyrządzonego z mleka krowiego zmieszanego z krowią krwią i odrobiną soli. Po południu, gdy zrobi się nieco chłodniej, odwiedzimy masajskie rodziny w domach znajdujących się na obrzeżach wsi. Spotkamy tam grupki radosnych dzieci, stada przydomowych kóz i owiec, będziemy świadkami tradycyjnych masajskich rytuałów ze śpiewami kobiet i transowymi tańcami mężczyzn masajskich, z ich
charakterystycznymi wysokimi skokami. Wizyta w wiosce masajskiej trwa około 2 godzin. To czas, w którym można robić zdjęcia i rozmawiać z mieszkańcami wioski. Przejazd rowerowy podczas wycieczki górskiej trwa około 4 godzin.
DZIEŃ 6 TARANGIRE
Dziś przewodnik zabierze nas do Narodowego Parku Tarangire, gdzie napotkamy olbrzymie baobaby dominujące nad całym parkiem. Tarangire to rezerwat, w którym występują najliczniejsze stada słoni w całej Afryce. Zobaczymy je podróżując wzdłuż rzeki Tarangire. Słonie zatrzymują się przy niej, aby zaspokoić swoje pragnienie, zażywać kąpieli i się bawić. Podczas wycieczki będziemy też mieć okazję obserwować stada zebr, antylop i gnu wypasających się na bezkresnej sawannie.
DZIEŃ 7 JEZIORO EYASI
Po śniadaniu opuszczamy nasz camping i jedziemy nad sodowe jezioro Eyasi, znajdujące się między Wielką Doliną Ryftową, skalistymi górami Eyasi i górami Kidero. Jest to bardzo rozległy obszar porośnięty olbrzymimi baobabami, który nie jest jeszcze mocno oblegany przez turystów. Droga do jeziora prowadzi przez tanzańskie nieużytki. Obszar wokół Eyasi jest domem dla dwóch tradycyjnych plemion Buszmenów: Barbaiq i Hadzabe. Współcześnie żyje ok. 2000 potomków tych plemion i do tej pory pielęgnują oni zwyczaje swoich przodków – żyją w tradycyjny sposób, śpią pod gołym niebem, mówią językiem click, który uważany jest za jeden z oryginalnych języków ludzkości. Buszmeni polują na pawiany i żywią się ich mięsem, a kobiety hodują i zbierają różne rośliny, zioła i warzywa, często nieznane współczesnym ludziom. Lokalne władze starają się przekonać plemię Hadzbe do przyjęcia bardziej współczesnego modelu życia, jednak póki co bezskutecznie, gdyż Hadzabe nie chcą odejść od swoich długoletnich tradycji. Teren wokół gór skalistych Eyasi to jeden z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych widoków w
okolicach Doliny Ryftowej.
DZIEŃ 8 LOTNISKO KILIMANDŻARO – ZANZIBAR
Po śniadaniu jest czas na chwilę relaksu i zapakowanie swoich bagaży, a potem jedziemy na lotnisko Kilimandżaro. Lecimy na Zanzibar, a tam jedziemy do domu Doroty Katende. Tam czeka na nas powitanie z lampką wina, wyśmienitą kolacją i odpoczynkiem przy ognisku na plaży przed domem.
DZIEŃ 9 WIOSKA JAMBIANI
Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę po wiosce Jambiani, w której mieszkamy. Zwiedzamy małe uliczki wioski, podziwiamy roślinność, podglądamy codzienne życie mieszkańców, ich prace i zwyczaje. Przechodzimy obok domów, szkoły, poczty, cmentarza, licznych meczetów, zielarza, rybaków, kobiet pracujących na plantacji alg morskich. Po wycieczce każdy ma czas dla siebie. Wieczorem spotykamy się przy wspólnej obiadokolacji.
DZIEŃ 10 WIOSKA JAMBIANI
Spotykamy się na wspólnych posiłkach: śniadaniu i kolacji. Pozostały czas w ciągu dnia należy do nas – czas wolny każdy organizuje sobie we własnym zakresie.
DZIEŃ 11 WIOSKA JAMBIANI
Po śniadaniu jedziemy na wycieczkę do Kamiennego Miasta (Stone Town) i na plantację przypraw (Spice Tour). Poznamy historię Zanzibaru, opowieści o rodzinie sułtańskiej i kolonizacji wyspy. Zjemy lunch w słynnej restauracji na dachu hotelu Emerson Green. Przejdziemy się po zanzibarskiej plantacji przypraw i ziół, poznamy ‚od korzeni’ przyprawy, których na co dzień używamy w kuchni, a o których historii wiemy niewiele lub nic. Będziemy mieć okazję zakupić przyprawy do naszych domowych kuchni lub w prezencie dla bliskich. Po powrocie do Vanilla House czeka na nas kolacja.
DZIEŃ 12 WIOSKA JAMBIANI
To kolejny dzień na prawdziwy relaks i odpoczynek. Spotykamy się na wspólnych posiłkach: śniadaniu i kolacji. Pozostały czas w ciągu dnia należy do nas – czas wolny każdy organizuje sobie we własnym zakresie.
DZIEŃ 13 WIOSKA JAMBIANI
Po śniadaniu wyruszamy na Safari Blue – to rejs tradycyjnymi zanzibarskimi drewnianymi łodziami dhow z żaglami. Dopłyniemy do pięknego archipelagu małych wysepek, gdzie będziemy snorklować (pływać z maską i rurką) na kolorowej rafie koralowej, zjemy lunch z owoców morza i zwiedzimy miejsce, w którym rosną piękne stare baobaby. Po powrocie do Vanilla House spotkamy się przy wspólnej kolacji.
DZIEŃ 14 WIOSKA JAMBIANI – LOTNISKO NA ZANZIBARZE
Po śniadaniu czekają nas ostatnie chwile relaksu i wypoczynku na rajskiej wyspie. W zależności od godziny wylotu, jedziemy na lotnisko i opuszczamy Zanzibar.

safari 2446$/os.

program na zapytanie dla grupy max. 8 osób

Ceny tego safari zależą od ilości osób, jeśli wybierasz się większą grupą poproś o kalkulację.

 

TARANGIRE National Park

CHARAKTERYSTYKA
Ma powierzchnię 2600 km2. Nazwa parku pochodzi od rzeki która przez niego przepływa. Charakteryzuje się przepięknymi widokami i dużą różnorodnością krajobrazów.

LOKALIZACJA
Tanzania, 126 km na wschód od Aruszy

ZWIERZĘTA
Najczęściej spotykane: słonie, zebry, żyrafy, hipopotamy, lwy, bawoły i antylopy Gnu
Okazjonalnie: hieny

KIEDY JECHAĆ:
Najlepszy czas jest od lipca do października. Dobry okres to czerwiec i listopad. Mniej ciekawie jest w pozostałych miesiącach.

LAKE MANYARA National Park

CHARAKTERYSTYKA
Główną atrakcją są słonie, i gatunki rzadziej spotykane w innych parkach. Przepiękne krajobrazy. Znajduje się na drodze do Ngorongoro i Serengeti.

LOKALIZACJA
Tanzania, blisko lotniska Arusha i Kilimanjaro.

ZWIERZĘTA
Najczęściej spotykane: słonie, zebry, żyrafy, hipopotamy, bawoły i antylopy Gnu
Okazjonalnie:lwy, hieny

KIEDY JECHAĆ:
Najlepszy czas jest od czerwca do października. Dobry okres to listopad i luty. Mniej ciekawie jest w pozostałych miesiącach.

CENA ZAWIERA

NA SAFARI
* transfery z i na lotnisko Kilimandżaro
* transport dobrze wyposażonym samochodem terenowym z napędem na cztery koła
* zakwaterowanie w Fanaka Resort w pokojach z prysznicem i WC
* posiłki: śniadania, lunche i trzydaniowe kolacje
* wstępy do parków: Manyara, Tarangire, Eyasi i Krater Ngorongoro
* wycieczka rowerowa w Parku Jeziora Manyara
* wycieczka Mto wa Mbu
* wizyta u Masajów
* spotkanie z plemieniem Buszmenów Hadzabe
* anglojęzycznego przewodnika i kierowcę
NA ZANZIBARZE
* transfery z i na lotnisko na Zanzibarze
* zakwaterowanie w Vanilla House w dwuosobowych pokojach ze wspólną łazienką z prysznicem i WC
* posiłki zgodnie z programem
* zwiedzanie wioski Jambiani (JAMBIANI TOUR)
* wycieczka do Kamiennego Miasta z lunchem na dachu hotelu Emerson Green i na plantację przypraw (STONE TOWN & SPICE
TOUR)
* wycieczka SAFARI BLUE
* Dorota Katende jako przewodnik
* ubezpieczenie podstawowe KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

* wizy do Tanzanii (koszt 50 USD od osoby)
* wydatków osobistych
* napiwków dla obsługi
* ewentualnych dopłat
* biletu lotniczego

ZAKWATEROWANIE

PODCZAS SAFARI
Hotel znajduje się w miejscowości Mto wa Mbu. Do dyspozycji są wygodne dwu- i czteroosobowe pokoje z prysznicami i WC.
Na terenie hotelu jest basen i przestronny taras z barem serwującym zimne napoje – idealne miejsce do wypoczynku po
całodziennym safari. Podczas pobytu serwowane jest pełne wyżywienie: śniadanie, lunch i trzydaniowa kolacja. W dniach
długich wycieczek jedzenie będzie pakowane w pudełka i każdy uczestnik wyprawy otrzyma swoją porcję.
NA ZANZIBARZE
Vanilla House to prywatny dom pisarki Doroty Katende. To tytułowy dom z książki DOM NA ZANZIBARZE – bestsellera
znanego w Polsce. To miejsce dla tych, którzy chcą poznać autentyczne życie i Zanzibar, a nie tylko jego turystyczną,
komercyjną stronę. To kameralne miejsce, z niesamowitym widokiem na Ocean Indyjski, położone w autentycznej
zanzibarskiej wiosce.
Vanilla House to nie hotel ani pensjonat, tylko prywatny dom, z domową kuchnią opierającą się na prostych lokalnych
potrawach, świeżych owocach, rybach i owocach morza oraz warzywach. Nie ma tu opcji all inclusive, jest za to autentycznie,
zanzibarsko – polsko, z artystyczną atmosferą, którą do domu tchnęła pisarka Dorota Katende.
To budynek, o tradycyjnej architekturze w stylu charakterystycznym dla Zanzibaru, położony w miejscowości Jambiani, tuż
przy prywatnej plaży z palmami. Obiekt oferuje cztery pokoje, dwie łazienki z prysznicami i WC, dwa tarasy z widokiem na
Ocean Indyjski, wspólną część dzienną – jadalnię, kuchnię oraz niewielki ogródek i wyjście bezpośrednio na plażę i do Oceanu.
W każdym pokoju w Vanilla House podziwiać można tradycyjny zanzibarski wystrój – duże rzeźbione łóżko w stylu sułtańskim
oraz szafy, stoły i krzesła uplecione z liści palmowych lub z kozich skór.

SZCZEGÓŁY SAFARI

To jest SAFARI ŚREDNIEJ KLASY (Middle Class). Minimalny wiek uczestników to 18 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 8 osób.

START na Lotnisku Kilimandżaro
KONIEC na Lotnisku na Zanzibarze.

PIERWSZY POSIŁEK: kolacja pierwszego dnia – OSTATNI POSIŁEK: śniadanie czternastego dnia.

Safari we wszystkich wymienionych w programie parkach obejmuje ok. 850 km drogi, z czego ok. 320 km to trasa z
lotniska Kilimandżaro do hotelu i z powrotem. Program safari może ulec nieznacznym zmianom spowodowanym warunkami
pogodowymi, jednak ilość dni pobytu w wymienionych parkach i rezerwatach pozostanie niezmienna.

Chcesz zarezerwować?

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects