EXCURSION Safari Blue

Całodzienna wycieczka po Oceanie Indyjskim w archipelagu wielu wysp po południowo-zachodniej stronie Zanzibaru. Rejs tradycyjną łodzią, rajskie widoki, plażowanie, pływanie, snorkeling oraz wyśmienity lunch z owoców morza.

PROGRAM

 

Wyjazd z hotelu o godzinie 8 na SAFARI BLUE, relaksujący rejs z doskonałym lunchem na rajskiej plaży. Powrót do hotelu ok. 18 w zależności od położenia hotelu.

Jest to wycieczka jednodniowa. Wycieczka jest realizowana w ciągu jednego dnia z dowolnego hotelu na Zanzibarze. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat. Minimalna wymagana ilość osób to 2. Można dokonać rezerwacji na maksymalnie 6 osób. W przypadku chęci zakupu pakietu na większa ilość osób prosimy o kontakt z naszym biurem.

* transport samochodem z kierowcą, z hotelu i do hotelu
* SAFARI BLUE
* obfity lunch podczas SAFARI BLUE
* snorkeling podczas SAFARI BLUE (maska, rurka, płetwy)

* ubezpieczenie turystyczne
* woda
* wyżywienie, poza wymienionym

Safari Blue to całodzienna wycieczka po Oceanie Indyjskim w archipelagu wielu wysp po południowo-zachodniej stronie Zanzibaru.

Wyruszamy samochodem na zachodnie wybrzeże Zanzibaru. Płyniemy drewnianą tradycyjną łodzią dhow. Pierwszy przystanek (po ok. 1h płynięcia) robimy na piaskowej wyspie, która wyłania się z oceanu tylko podczas odpływów. Jest to rozłożysta łacha piachu, na której jest zupełnie pusto. Tu obsługa wycieczki rozbija namiot i przygotowuje dla nas poczęstunek z owoców. Jest tu czas, aby pochodzić po wyspie, poopalać się i popływać.

Po około godzinie ponowie wsiadamy do łodzi i płyniemy (ok.10 minut) na snorkling na rafę koralową. Tam przewodnik wskakuje z nami do oceanu i pokazuje nam cudowny podwodny świat – piękne koralowce, rośliny, kolorowe ryby, kraby, jeżowce i wiele innych podwodnych stworzeń.

Gdy już wszyscy się napatrzą i porobią zdjęcia, wracamy do łodzi i płyniemy (ok. 20 minut) na wyspę Kwale. Tam spożywamy pyszny lunch składający się z wielu rodzajów owoców morza (langusty, ośmiornice, krewetki, homary), ryb oraz ryżu, frytek i surówek. Na deser degustacja wszystkich owoców zanzibarskich oraz kawa z Amarulą. Po posiłku mamy czas przejść się po plaży i podziwiać lokalną sztukę – przy plaży znajduje się wiele straganów z rękodziełem (obrazy, odzież, biżuteria – wszystko ręcznie robione). Następnie nasz przewodnik zabiera nas w głąb wyspy, gdzie możemy wspiąć się na olbrzymie i bardzo stare drzewo baobabu oraz wejść na wieżę widokową, z której roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na tropikalną zieleń lasu połączoną z turkusem oceanicznej wody.

Następnie płyniemy na ostatnią już wyspę – Miwi (ok. 20 minut). Jest to mała niezamieszkała skalista wysepka, na której rośnie las mangrowy i przy której znajdują się urocze zatoczki. Możemy tu pływać, opalać się i spacerować. Po długim relaksie ponownie wsiadamy do łodzi i wracamy na Zanzibar, do naszego hotelu.

105$/os.

Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects