Live COOKING in Vanilla House

Spotkanie w Vanilla House dla osób, które chcą odwiedzić ten dom. Gotowanie jest jedną z ważniejszych czynności, która integruje ludzi. W afrykańskich wioskach, jest elementem lokalnej kultury. Podczas wyzyty w Vanilla House uczyć się będziemy w towarzystwie lokalnych kucharzy mężczyzny lub kobiety gotowania potraw specyficznych dla tego rejonu. Będziemy mieć czas na rozmowę i wspólna kolację przy ognisku.

PROGRAM

 

O 17:00 przyjazd do Vanilla house. Soki i kawa czekają na spragnionych.

Rozpoczynamy Live cooking w lokalnych warunkach, nauka gotowania, stosowania lokalnych sprzętów, przypraw, produktów. Gotowanie na węglu drzewnym, pozyskiwanie świeżego mleka kokosowego. Towarzyszyć nam będą kobiety i mężczyźni znający tutejszą lokalną „sztukę kulinarną”. Gotowane będą danie główne i deser.

Spotkanie zakończy się wspólnym posiłkiem przy ognisku. Około 20:00 wyjazd. Transport we własnym zakresie.

Prosimy zabrać wygodne ubranie tak aby bez problemu siedzieć na matach.

Jest to atrakcja popołudniowa. Minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Dziecko jest liczone jak osoba dorosła. Minimalna wymagana ilość osób to 4.

* produkty i sprzęty do gotowania
* nuka gotowania
* woda
* sok
* osoba lokalna znajaca się na kuchni suahili
* kolacja
* kawa
* herbata
* ognisko

* transport na miejsce atrakcji
* dodatkowe napoje poza wymienionymi

Dom z książki Doroty Katende dla osób, które już znają nieco Afrykę, dla tych którzy są w stanie zaakceptowac bliski kontakt, odwiedziny lub obecność lokalnych sąsiadów, gdyż tu normalne życie toczy się obok domu a także w domu. Zachodzą sąsiedzi na kawę lub na rozmowę. Bliski kontakt z prawdziwą, a nie komercyjną Afryką. Atutem domu jest piekny widok i jedna z nakorzystnieszych lokalizacji na plazy w Jambiani. Dom jest spowity wiatrem znad Oceanu – ma bardzo dobrą wentylacje. Tu czuje się oddech po gorącym dniu na wycieczkach lub spacerze po plaży. To miejsce dla osob, które lubia obserwowac ludzi przy pracy (rybakow, kobiety na plantacji alg) , inną spolecznosc, dla osob które lubia pomóc, a nie tylko „doradzac i zmieniac swiat” to będzie idealne miejsce. Nie ma AC ( jest wiatrak ) nie ma wifi – karte mozna kupic za 5 usd i korzystac indywidulanie z interentu.

30$

Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects