Mount Kenia TREKKING -Mount Kenia

Zdobądź drugi najwyższy szczyt Afryki – Mount Kenya wysokość 5199 m.n.p.m. Przemierzysz lasy deszczowe, wrzosowiska, alpejskie doliny i polodowcowe pustynie które zamieszkują małpy colobus, bawoły i słonie. Zdobędziesz szczyt Lenana. Będziesz się wspinał stopniowo od północnej strony szczytów drogą Sirimon, z przepięknymi widokami, a zejdziesz drogą Naro Moru. Szlak ten jest idealną propozycją dla tych, którzy wędrówkę na Mount Kenya chcą odbyć w krótkim czasie i cieszyć się jej urokami.

PROGRAM

DAY 1 NAIROBI – PARK MOUNT KENYA
Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd z Nairobi w kierunku Parku Mount Kenya . Lunch będzie po drodze w formie pikniku. Po przyjeździe aklimatyzacja. Po rozłożeniu campu , popołudnie na odpoczynek. Opcjonalnie (nie wliczone w cenę- nie znamy cen, są one na miejscu negocjowane) spacer do jaskini Mau mau z przewodnikiem, przejażdżka konna lub wycieczka łodzią po rzece. Kolacja i nocleg w campie.
DAY 2 PARK MOUNT KENYA – OLD MOSES CAMP
Po śniadaniu krótka droga samochodem do bramy Parku: Sirimon Park gate (wysokośc2700m) tu zaczynamy powolne wspinanie się poprzez lasy tropikalne około 5 godzin. Po drodze lunch. Po południu dojdziemy do campu Old Moses na nocleg i kolacje (3,400m).
DAY 3 MOUNT KENYA – SCHIMPTON CAMP
Zwijamy obóz i po śniadaniu rozpoczynamy wędrówkę poprzez Doline Mackinders , podziwiając przepiękne widoki a także roślinność górską między innymi gigantyczne lobelie. Po około 8 godzin trekingu docieramy do Shiptons camp, tu organizujemy camp , nocleg i kolacje (4,200m).
DAY 4 MOUNT KENYA – MOUT LENANA
Bardzo wcześnie po śniadaniu , rozpoczęcie trekingu na szczyt Lenana (4,985m), który jest celem naszej wyprawy. Jeden z trzech szczytów mount Kenya. Wejście na szczyt Lenana od ściany północnej jest bardzo ekscytujące, trwa raczej nie długo choć czasem w niektórych miejscach jest męczące. Widoki ze szczytu są zapierające dech w piersiach. Po zdobyciu szczytu schodzimy w dół do do stacji meteorologicznej (około 7 godzin piechotą). Nocleg w Stacji Meteorologicznej w chacie.
DAY 5 NAIROBI
Po wczesnym śniadaniu schodzimy do bramy Naromoru Park Gate. W tym miejscu oddzielamy się od porterów i przewodnika. Tu czeka na nas samochód, ktorym jedziemy do Nairobi. Przyjazd późnym popołudniem.

Namioty dwuosobowe oraz jeden nocleg w chacie podczas trekkingu.

Jest to TREKKING camp. Trekking dla osób, które miały już doświadczenie w górach powyżej 4000m. Minimalny wiek uczestnika to 14 lat. Dziecko liczone jest jako osoba dorosła. Należy przygotować się na chorobę wysokościową i zimno, szczególnie nocą.

* 4 x noclegi zgodnie z podanym standardem
* wyżywienie FB
* program safari
* opieka przewodnika język anglojezycznego
* tragarze
* transport samochód turystyczny z kierowcą

* wizy
* opłaty lotniskowe
* napoje poza podanymi w opisie
* napiwki dla przewodników
* wydatki własne
* ręczniki
* śpiwory
* wstępy do parków (225$ należy dopłacić na miejscu)
* ubezpieczenie wspinaczkowe należy wykupić w naszym biurze

price 1040$

Cena przy dwóch osobach.

Ceny nie są zależne od sezonu ani od ilości osób.

Chcesz zarezerwować?

Ceny w wyszukiwarce są niższe o 50 USD.
W wyszukiwarce wybierz kraj: KENIA

Jeśli chcesz zrobimy to za Ciebie. Zadzwoń napisz lub wypełnij formularz który znajduje się poniżej.

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects