EXCURSION Jozani forest & lunch in Vanilla house

Pakiet zawiera Jozani tour oraz lunch w Vanilla House w jeden dzień. Transport z dowolnego hotelu na Zanzibarze. Zwiedź las Jozani i poznaj jego ciekawskich mieszkańców- gerezy czerwone. Posmakuj tradycyjnej zanzibarskiej kuchni w Vanilla House, znanego z ksiażki „Dom na Zanzibarze”.

PROGRAM

 

Spotkanie o godzinie 9 w recepcji hotelu. Wyjazd z hotelu o godzinie 9. Wyjezdzamy na wyprawę do JOZANI FOREST, na spotkanie z czerwonymi małpami. Na zakończenie wyruszamy do VANILLA HOUSE na lekki lunch i kawę. Powrót do hotelu między 14 a 16 w zależności od położenia hotelu.

Jest to PAKIET Jozani forest tour + lunch w Vanilla House. Wycieczka jest realizowana w ciągu jednego dnia z dowolnego hotelu na Zanzibarze. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat. Minimalna wymagana ilość osób to 2. Można dokonać rezerwacji na maksymalnie 6 osób. W przypadku chęci zakupu pakietu na większa ilość osób prosimy o kontakt z naszym biurem.

* transport samochodem z kierowcą, z hotelu i do hotelu
* Jozani Forest tour wstęp i przewodnik
* lunch w Vanilla House

* ubezpieczenie turystyczne
* woda
* wyżywienie (poza lunchem w Vanilla House)

Rezerwat endemicznych małp zanzibarskich: gerez czerwonych. Żyją na wyspie od 1,5 tysiąca lat. Są to małpy o czerwonawym futrze, żyją tylko na Zanzibarze. Próby przeniesienia i zasiedlenia nimi innych terenów nie udały się nigdy. Są bardzo zabawne i płochliwe. Żyją w grupach rodzinnych ok. 40 osobników w tym nie więcej niż 4 samców. Żywią się liśćmi figowców, niedojrzałymi owocami, kokosami, owocami mango. W ich organizmach znajduje się bakteria, która pomaga w trawieniu niedojrzałych owoców. Miejscowa ludność wierzy, że małpy te przenoszą choroby, dlatego długo były tępione. Należy nie zbliżać się do nich bliżej niż 3 m i chronić oczy przed kontaktem z nimi. Obok sanktuarium ogormnych zółwi i zółwii wodnych otwarte około 2012 roku.

Dom z książki Doroty Katende dla osób, które już znają nieco Afrykę, dla tych którzy są w stanie zaakceptowac bliski kontakt, odwiedziny lub obecność lokalnych sąsiadów, gdyż tu normalne życie toczy się obok domu a także w domu. Zachodzą sąsiedzi na kawę lub na rozmowę. Bliski kontakt z prawdziwą, a nie komercyjną Afryką. Atutem domu jest piekny widok i jedna z nakorzystnieszych lokalizacji na plazy w Jambiani. Dom jest spowity wiatrem znad Oceanu – ma bardzo dobrą wentylacje. Tu czuje się oddech po gorącym dniu na wycieczkach lub spacerze po plaży. To miejsce dla osob, które lubia obserwowac ludzi przy pracy (rybakow, kobiety na plantacji alg) , inną spolecznosc, dla osob które lubia pomóc, a nie tylko „doradzac i zmieniac swiat” to będzie idealne miejsce. Nie ma AC ( jest wiatrak ) nie ma wifi – karte mozna kupic za 5 usd i korzystac indywidulanie z interentu.

price 70$/os.


Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects