EXCURSION Stone Town & Spice tour

Pakiet dwóch zanzibarskich wycieczek, w jeden dzień. Transport z dowolnego hotelu na Zanzibarze. Odkryj niezwykłe kamienne miasto i jego tajemnicze uliczki. Poczuj smaki oraz zapachy przypraw i owoców, które zawrócą ci w głowie.

PROGRAM

 

Spotkanie o godzinie 9 w recepcji hotelu. Wyjazd na SPICE TOUR, plantację przypraw, gdzie zobaczymy jak wygladają w naturalnym środowisku egzotyczne przyprawy. Następnie wyruszamy na kolejną wycieczkę STONE TOWN, zwiedzanie z przewodnikie miasta, uliczek, sklepików. Czas wolny mozna wykorzystać na zjedzenie lunchu (koszt ok 15 USD we własnym zakresie). Powrót do hotelu ok 16.

Jest to PAKIET 2 wycieczek. Wycieczki są realizowane zgodnie z programem w ciągujednego dnia z dowolnego hotelu na Zanzibarze. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat. Minimalna wymagana ilość osób to 2. Można dokonać rezerwacji na maksymalnie 6 osób. W przypadku chęci zakupu pakietu na większa ilość osób prosimy o kontakt z naszym biurem.

* transport samochodem z kierowcą, z hotelu i do hotelu
* wstęp na plantacje i na Slave market
* spacer z przewodnikiem po miescie STONE TOWN
* SPICE TOUR

* ubezpieczenie turystyczne
* woda
* wyżywienie

Zanzibar jest pełen poruszających historii. Od czasu kiedy przybyli tu pierwsi osiedleńcy z lądu afrykańskiego 2 tysiące lat temu, następnie Arabowie i Portugalczycy, a na koniec Anglicy, wpływy tych czasów i różnych kultur czuje się w każdym zakątku Zanzibaru. Wprawdzie miasto jest nieco zaniedbane, jednak wspaniała architektura, przepięknie rzeźbione drzwi, wąskie uliczki i wiecznie uśmiechnięci Zanzibarczycy jest fantastyczne – to miejsce jedyne na świecie o tak przyjaznej i egzotycznej atmosferze.

Polecamy zobaczyć:
Muzeum pamiątek
Katedrę wybudowana na miejscu gdzie odbywały się największe targi niewolników na świecie
Pałac cudów
Pałac Sułtana
stary fort
targowisko warzyw, ryb, owoców morza i przypraw

Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata, podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć, powąchać i posmakować świeże liście, owoce, korzenie kilkudziesięciu roślin. Tu również wyrabia się tajemnicze leki z ziół oraz doskonałe naturalne kosmetyki.

price 65$/os.


Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects