Pack of Best 5 TRIPS /from JAMBAINI -FAST version

Pakiet pięciu najciekawszych zanzibarskich wycieczek, w wersji „fast”- 3 dni. Transport z miejscowości Jambiani. Spotkasz 100 letnie żółwie, zanurzysz się w bajkowym podwodnym świecie, tuż przy małych rajskich wysepkach, popływasz w oceanie z dzikimi delfinami. Staniesz oko w oko z ciekawskimi czerwonymi małpami. Zwiedzisz niezwykłe kamienne miasto Stone Town, oraz gratis odwiedzisz Vanilla House znany z ksiażki „Dom na Zanzibarze”

PROGRAM

 

Spotkanie o godzinie 9 w recepcji hotelu. Wyjazd na SPICE TOUR, plantację przypraw, gdzie zobaczymy jak wygladają w naturalnym środowisku egzotyczne przyprawy. Następnie wyruszamy na kolejna wycieczkę STONE TOWN, zwiedzanie z przewodnikie miasta, uliczek, sklepików. Czas wolny mozna wykorzystać na zjedzenie lunchu (koszt ok 15 USD we własnym zakresie). Powrót do hotelu ok 16.

Wyjazd z hotelu o godzinie 8 na SAFRAI BLUE, relaksujący rejs z doskonałym lunchem na rajskiej plaży. Powrót do hotelu ok. 18

Wyjazd z hotelu o godzinie 13. Wyjeżdżamy na wyprawę do JOZANI FOREST, na spotkanie z czerwonymi małpami. Około godziny 16 wyruszamy na kolejną wycieczkę do KIZIMKAZI DOLPHIN SAFARI , tym razem aby poznać mieszkańców oceanu, delfiny.Jeśli nie pokażą się delfiny będziemy mogli spokojnie popływać z maską i rurką i oglądać ryby i rafę. Będziemy podziać zachód słońca na łódce lub jeśli będzie odpływ podczas spaceru po zatoczkach pomiędzy skałami w okolicy Kizimkazi. Na zakończenie wyruszamy do VANILLA HOUSE na lekka kolacje. Powrót do hotelu ok. godziny 20.

Jest to PAKIET 5 wycieczek. Wycieczki są realizowane zgodnie z programem w ciągu trzech kolejnych dni z miejscowości Jambiani. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat. Minimalna wymagana ilość osób to 2. Można dokonać rezerwacji na maksymalnie 6 osób. W przypadku chęci zakupu pakietu na większa ilość osób prosimy o kontakt z naszym biurem.

* transport samochodem z kierowcą, z hotelu i do hotelu (obiekt musi znajdować się w miejscowości Jambiani)
* przewodnik w Stone Town i na plantacji
* wstępy do wymienionych miejsc
* zwiedzanie STONE TOWN
* SPICE TOUR
* obfity lunch podczas SAFARI BLUE
* snorkeling podczas SAFARI BLUE (maska, rurka, płetwy)
* JOZANI FOREST z przewodnikiem, spotkanie z endemicznymi małpami i ogromnymi zółwiami. Las deszczowy i mangrowy
* snorkeling w KIZIMKAZI, podczas pływania z delfinami (maska, rurka, płetwy)
* lekki lunch w Vanilla House i kawa

* ubezpieczenie turystyczne
* woda
* wyzywienie, poza wymienionymi (SAFARI BLUE, VANILLA HOUSE)

Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata, podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć, powąchać i posmakować świeże liście, owoce, korzenie kilkudziesięciu roślin. Tu również wyrabia się tajemnicze leki z ziół oraz doskonałe naturalne kosmetyki.

Zanzibar jest pełen poruszających historii. Od czasu kiedy przybyli tu pierwsi osiedleńcy z lądu afrykańskiego 2 tysiące lat temu, następnie Arabowie i Portugalczycy, a na koniec Anglicy, wpływy tych czasów i różnych kultur czuje się w każdym zakątku Zanzibaru. Wprawdzie miasto jest nieco zaniedbane, jednak wspaniała architektura, przepięknie rzeźbione drzwi, wąskie uliczki i wiecznie uśmiechnięci Zanzibarczycy jest fantastyczne – to miejsce jedyne na świecie o tak przyjaznej i egzotycznej atmosferze.

Polecamy zobaczyć:
* Muzeum pamiątek
* Katedrę wybudowana na miejscu gdzie odbywały się największe targi niewolników na świecie
* Pałac cudów
* Pałac Sułtana
* stary fort
* targowisko warzyw, ryb, owoców morza i przypraw

Safari Blue to całodzienna wycieczka po Oceanie Indyjskim w archipelagu wielu wysp po południowo-zachodniej stronie Zanzibaru.

Wyruszamy samochodem na zachodnie wybrzeże Zanzibaru. Płyniemy drewnianą tradycyjną łodzią dhow. Pierwszy przystanek (po ok. 1h płynięcia) robimy na piaskowej wyspie, która wyłania się z oceanu tylko podczas odpływów. Jest to rozłożysta łacha piachu, na której jest zupełnie pusto. Tu obsługa wycieczki rozbija namiot i przygotowuje dla nas poczęstunek z owoców. Jest tu czas, aby pochodzić po wyspie, poopalać się i popływać.

Po około godzinie ponowie wsiadamy do łodzi i płyniemy (ok.10 minut) na snorkling na rafę koralową. Tam przewodnik wskakuje z nami do oceanu i pokazuje nam cudowny podwodny świat – piękne koralowce, rośliny, kolorowe ryby, kraby, jeżowce i wiele innych podwodnych stworzeń.

Gdy już wszyscy się napatrzą i porobią zdjęcia, wracamy do łodzi i płyniemy (ok. 20 minut) na wyspę Kwale. Tam spożywamy pyszny lunch składający się z wielu rodzajów owoców morza (langusty, ośmiornice, krewetki, homary), ryb oraz ryżu, frytek i surówek. Na deser degustacja wszystkich owoców zanzibarskich oraz kawa z Amarulą. Po posiłku mamy czas przejść się po plaży i podziwiać lokalną sztukę – przy plaży znajduje się wiele straganów z rękodziełem (obrazy, odzież, biżuteria – wszystko ręcznie robione). Następnie nasz przewodnik zabiera nas w głąb wyspy, gdzie możemy wspiąć się na olbrzymie i bardzo stare drzewo baobabu oraz wejść na wieżę widokową, z której roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na tropikalną zieleń lasu połączoną z turkusem oceanicznej wody.

Następnie płyniemy na ostatnią już wyspę – Miwi (ok. 20 minut). Jest to mała niezamieszkała skalista wysepka, na której rośnie las mangrowy i przy której znajdują się urocze zatoczki. Możemy tu pływać, opalać się i spacerować. Po długim relaksie ponownie wsiadamy do łodzi i wracamy na Zanzibar, do naszego hotelu.

Rezerwat endemicznych małp zanzibarskich: gerez czerwonych. Żyją na wyspie od 1,5 tysiąca lat. Są to małpy o czerwonawym futrze, żyją tylko na Zanzibarze. Próby przeniesienia i zasiedlenia nimi innych terenów nie udały się nigdy. Są bardzo zabawne i płochliwe. Żyją w grupach rodzinnych ok. 40 osobników w tym nie więcej niż 4 samców. Żywią się liśćmi figowców, niedojrzałymi owocami, kokosami, owocami mango. W ich organizmach znajduje się bakteria, która pomaga w trawieniu niedojrzałych owoców. Miejscowa ludność wierzy, że małpy te przenoszą choroby, dlatego długo były tępione. Należy nie zbliżać się do nich bliżej niż 3 m i chronić oczy przed kontaktem z nimi. Obok sanktuarium ogormnych zółwi i zółwii wodnych otwarte około 2012 roku.

Kizimkazi to wioska leżąca na południowym przylądku Zanzibaru. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Stąd na ocean wypływają łodzie i można pływać i nurkować z delfinami.

price 150$/os.

child 2-12 75$

Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects