SAFARI 10dni Wielkie safari i rajska wyspa

To safari w najpiękniejszej, autentycznej odsłonie, usłyszysz nocą ryczącego lwa, odgłosy hien, zebr i dźwięki ogromnych cykad. A po tych wszystkich wrażeniach spędzisz czas na rajskiej wyspie, w domu u stóp oceanu.

PROGRAM

DZIEŃ 0 – Przylot do NAIROBI , transfer z lotniska do hotelu, nocleg w hotelu klasy ekonomicznej. Kolacja na koszt własny.
DZIEŃ 1 – SAMBURU:
Rano, wyjazd z Nairobi w kierunku północnym w objęcia drugiego, najwyższego szczytu Afryki Mt Kenya w Rezerwacie Samburu. Zakwaterowanie w półstałym kempingu pięknie położonym pod konarami drzew lub można rozbić namioty na skraju rzeki Uaso Nyiro (oznaczającego Brown Samburu). Dostępne orzeźwiające zimne prysznice.
DZIEŃ 2 – SAMBURU:
Dzień spędzony na oglądaniu parku, po którym docenia się zróżnicowany krajobraz i różnorodność gatunków zwierząt. Możliwość skorzystania z kąpieli lub zimnych napoi w pobliskim lodge. Alternatywnie, wizyta w wiosce Samburu (opcjonalnie) drugiej najbardziej znanej grupy etnicznej Kenii).
DZIEŃ 3 – BARINGO:
Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Jeziora Baringo, znajduje się ok. 1000 m n.p.m (z zapakowanym lunchem na drogę), nad które przyjedziemy późnym popołudniem. W zależności od pogody i warunków nad jeziorem, przejażdżka łodzią w poszukiwaniu hipopotamów oraz krokodyli. Jezioro jest rejonem malarycznym, przygotuj się odpowiednio!
Pamiętaj o ubraniach z długim rękawem, zamknięciu namiotu, sprayach czy lekach.
DZIEŃ 4 – JEZIORO NAKURU:
Po śniadaniu, przejedziemy ok. 30km, aby dotrzeć do jeziora Bogorii, którego największą atrakcją ściągającą turystów, są gorące źródła i gejzery. Gnieżdżą się tutaj flamingi i cała ogromna populacja, różnych gatunków ptaków. Po lunchu, przejazd nad płytkie, słone jezioro alkaliczne Nakuru znajdujące się w Parku Narodowym. To dom dla czarnych i białych nosorożców, flamingów, pawianów, antylop i nieuchwytnych leopardów. W jeziorze żyją glony, które są przysmakiem dla flamingów. Rozbicie obozu na kempingu (zimna noc) poza parkiem.
DZIEŃ 5 – Z JEZIORA NAKURU DO MASAI MARA:
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku miasteczka Mai Mahiu i miasta Narok. Podłodze lunch. Po drodze będą nas zachwycać widoki dzikich zwierząt oraz ogromna przestrzeń. Na skraju brzegu rzeki Talek przenocujemy. Tutaj można ustawić namioty na noc lub przenocuje się w małych drewnianych domkach (jeśli będą dostępne). Gorące prysznice i toalety są dostępne w obozie, a posiłki serwowane są w jadalni.
DZIEŃ 6 – MASAI MARA:
Dzień odkrywania magii Masai Mara poprzez całodzienne safari. Możliwość odwiedzenia wioski masajskiej lub lokalnej szkoły (dodatkowo płatne ok. 20 USD). Alternatywą jest całodzienne safari (z suchym prowiantem), wówczas powrót do kempingu przewidziany jest we wczesnych godzinach wieczornych (zalecane). Gdziekolwiek jesteś w Masai Mara widać duże ilości dzikich zwierząt, takich jak żyrafy, antylopy, gnu, guźce, lisy, szare szakale, hieny. Ta obfitość zwierząt sprawia, że poczujesz się jak 1000 lat temu, z dala od stresów, technologii. W ciszy natury – w zgodzie z naturą.
DZIEŃ 7 – Z MASAI MARA DO NAIROBI:
Wyjazd z campu i przejazd przez widokowe rezerwaty, aż na główną drogę. Ostatni rzut oka na afrykańskie safari. W Narok zatrzymamy się, aby zakupić pamiątki lub napić się herbaty. Potem dalej jedziemy do Nairobi, gdzie przyjeżdżamy późnym popołudniem.
Transfer na lotnisko i przelot na Zanzibar. Transfer do Vanilla House.
DZIEŃ 8–16: Pobyt w Vanilla House można urozmaicić atrakcjami takimi jak: nurkowanie, pływanie z delfinami, kitesurfing, wycieczka na plantacje przypraw, zwiedzanie Stone Town, wycieczka rowerowa czy zwierzanie Wyspy Więźniów (Prison Island).
DZIEŃ 17: Transfer na lotnisko Zanzibar i wylot do Warszawy.
Pobyt na Zanzibarze można przedłużyć o dowolna ilość dni.
Wyjazdy z Polski w soboty lub niedziele rano.

cena 2310$/os.

cena za osobę (przy 2 osobach)

dostępne opcje z mniejszą ilością dni na Zanzibarze:
7 dni na Zanzibarze 2235$
5 dni na Zanzibarze 2185$

ZAKWATEROWANIE

Noclegi w campach w namiotach , w niektórych będą łózka , ale będą też tylko materace w jednym campie. Obozy będą w buszu czekać na nasz przyjazd. W campach nie ma prądu. Namioty nie są ogrodzone siatką, campu pilnują strażnicy, czasem Masajscy wojownicy. Namioty należy szczelnie zamykać, chroniąc się przed owadami. Prysznice są z letnia wodą. Toalety typu wiejskiego – drewniane. Na wyprawę należy zabrać własny lekki śpiwór.
Na Zanzibarze zakwaterowanie w Vanilla House. Vanilla House to nie hotel ani pensjonat, tylko prywatny dom, z domową kuchnią opierającą się na prostych lokalnych potrawach, świeżych owocach, rybach i owocach morza oraz warzywach.

INFORMACJE

CENA OBEJMUJE:
Transfery
1 nocleg w Nairobi
2 transfery w Nairobi – lotnisko
Safari 7 dni w Parku Masai Mara, Samburu, Nakuru, Baringo: transport, 3 posiłki dziennie, noclegi w namiotach
Zakwaterowanie w Vanilla House (10 noclegów lub inna wybrana ilosc nocy ) + śniadania,
Sprzątanie w namiotach i w Vanilla House
Przelot Nairobi – Zanzibar
Ubezpieczenie turystyczne

CENA NIE OBEJMUJE:
Przeloty interkontynentalne
Wizy do Tanzanii 50 USD
Wizy w Kenii 50 USD
Kolacje w Vanilla house na Zanzibarze 9 USD dziennie od osoby
Napiwków
Napoje do posiłków
Własnych wydatków
Dodatkowy dzien wczesniej w Nairobi: nocleg 25usd od osob, zwiedzanie Domu z Pozegnania z Afryka i sierocinca dla sloni 80 usd ze wstepami i transportem / od osoby

Terminy rozpoczęcia:
07.07.2019, 04.08.2019, 08.09.2019, 13.10.2019, 10.11.2019, 12.02.2020, 09.02.2020, 08.03.2020

Masz ochotę na takie safari?

Prosimy wypełnij poniższy formularz, odezwiemy się tak szybko jak to będzie możliwe!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Related projects